בישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה נערך השבוע טקס מרגש של חנוכת ספריה נגישה לזכרה של שלומית קריגמן הי"ד, שנרצחה לפני שנה בפיגוע דקירה בבית חורון.
ראש הישיבה, הרב נעם קריגמן, דודה של שלומית הי"ד, אחי אביה, סיפר לתלמידים עם הירצחה על אהבתה הגדולה לספרים ועל הפרויקט אותו תכננה: העמדת ספריות בצמוד לעמודי חשמל עירוניים, להנאת העוברים והשבים.
בהשראתה של שלומית,  הקימו תלמידי קורס נגרות בישיבה ספריה נגישה לזכרה. במימון תרומות משפחות מהישיבה, בנו התלמידים ספריה ייחודית בעיצוב דומה לספריות אותן תכננה שלומית.
הספריה מוקמה במבואת הישיבה, במטרה להנגיש את עולם הספר לתלמידים בכל רגע של פנאי ומנוחה.
בטקס חנוכת הספריה לזכרה השתתפו הוריה של שלומית, נעמה וצחי קריגמן , הסבים משה ואילנה קריגמן, דודה ראש הישיבה ומפקחת בית הספר יעל הורביץ.
במהלך הטקס , שלווה בקטעי נגינה , הקריאו התלמידים דברים שכתבה שלומית על אהבתה לספרים. הוריה וסבה של שלומית הודו לתלמידים על המחווה המרגשת , ואמרו כי דרך הספריה שבנו הם ממשיכים את חלומה של שלומית 'להחזיר את הספר לאנשים'.
הרב נעם קריגמן ראש הישיבה :" התלמידים המשיכו את עבודת הגמר ששלומית לא זכתה לסיים- הקמת ספריות רחוב חברתיות במרכזי הערים , ובכך המשיכו את רוח החיים שפיעמה בה".