קניון נעימי שהוקם בשלהי שנת 2012, נחשב למתחם הומה ופעיל בכל שעות היום. בחודשים האחרונים נפתחו עסקים רבים ועוד יפתחו. המתחם אויש בכ- 90% מה שמסביר את הצלחתו כמתחם עסקים.

בחודשים האחרונים התווספו עסקים חדשים למתחם נעימי לרווחת קהל המבקרים הרבים.

לאלו שעדיין לא התעדכנו נפרט בהמשך מה התחדש בקניון.

קניון נעימי בנתניה

"הקניון בנתניה נבנה במיקום מצוין באזור קריית השרון, צמוד לאצטדיון הכדורגל החדש. האהבה הגדולה שלנו הוא מרכזים פתוחים, הקונספט: קומת מסחר פתוחה של חנויות, בתי קפה, מסעדות ומעל משרדים, מרפאות וחדר כושר מפואר. המתחם בנתניה גדול יותר מבית שמש. הצלחת קניון נעימי בבית שמש היוותה את מקור ההשראה לבניית הקניון החדש בעיר נתניה. בבית שמש הקניון הפך מוקד תעסוקה גדול לתושבי העיר והאזור בו מתקיימים הלכה למעשה מעגלי עבודה פתוחים לתושבי העיר והאזור וכחלק מתפיסת העולם הערכית שלנו."

מיקי וכרמית נעימי החלו את דרכם העסקית באמונה, כשרון ואמביציה להצליח. כרמית: "מיקי ניחן בכישרון גדול בתחום העסקי הוא נחשב לאיש פיקח מאוד זהיר ובעיקר ממוקד. כפי שאמרו לפניי על אנשי עסקים "או שיש לך את זה או שלא.."

כרמית ומיקי נעימי

כיצד הופכים חזון למציאות?

"צריך לעבוד קשה ולהשקיע, בעסקים אין מקום לטעויות, בסיס כל חזון עסקי להיות חכם ונכון בכדי שיהפוך למציאות עסקית טובה. חלומות לא מספיקים. אנחנו נתקלים במקרים בהם אנשי עסקים "מפחדים" לרשום את ההוצאות האמתיות של העסק אותו עתידים להקים כפקטור גורלי שיוביל למציאות פחות נעימה ומוצלחת. ראייה עסקית חייבת להיות כוללנית ומדויקת לשני הכיוונים."

כאנשי עסקים מוצלחים תוכלו לשתף טיפ עסקי לניהול עסק מצליח?

"בכל עסק ההוצאות ידועות מראש ההכנסות פחות .לכן, מתבקש לקחת בחשבון הכל מראש. בראיה שלנו לא כל אדם יכול לנהל עסק, ישנם 'כישורי ניהול' שחלקם מולדים."

אז מה התחדש בקניון לאחרונה?

"אנו שוקדים כל העת לחדש ולהפתיע את הלקוחות. להשכיר את שטחי המסחר במתחם הקניון הוא עניין תהליכי שלוקח זמן וגם קשור לעובדה כי אנחנו בוחרים ובוחנים כל עסק מתוך רצון להעניק לקהל הלקוחות  מגוון מעניין ומשלים בחוויית הקניה. לשמחתנו, מרבית שטחי המסחר אוכלסו! 

חנות 'דלתא' - התרחבה לחנות גדולה ויפה יותר בקומה הראשונה סמוך למקס סטוק. חנות אאוטלט מעוצבת והיצע רחב של: הלבשה תחתונה, פיג'מות איכות, בגדי ספורט של חברות נחשבות כמו: PUMA  ו- AVIA. ומבצעים רבים, בכל חודש נערך 'אירוע חודשי' בו יימכר פריט אחד במכירת חיסול, המשמעות מחירים אטרקטיביים ביותר, מוזמנים לעקוב אחר הפרסום.

רשת -  EIGHT 8  שף סנדבי'ץ כבשורה לחובבי הבשר המבורגר במחיר 8 ₪!!! שנרכשה ע"י שני זכיינים צעירים ונמרצים מבית שמש. יש למה לצפות.

גרעיני עפולה - סניף חדש שנפתח לפני כחודש ימים וממוקם בין 'דלתא' למקס סטוק. בחנות היצע רחב של פירות יבשים, תבלינים טריים ומוצרים משלימים במחירים טובים ושירות מעולה.

 פסגת הפלאפל -  סניף מנפיס שינה פניו לחנות פלאפל מוצלחת ביותר, לקוחות מכלל העיר מצביעים ברגליים ובאים לאכול כפי יכולתם במחיר מוזל וטעם נפלא של פלאפל וסלטים טריים.

 'גולברי' אאוטלט - נפתחה לפני כשלושה שבועות (במקום חנות דלתא) מותג מוביל לבגדי נשים ופריטי אופנה במחירים אטרקטיביים.

'פעמית סטור' - נפתחה בשבוע שעבר רשת גדולה ומובילה לכלים חד פעמיים ומוצרים משלימים לבית במחירים נוחים והיצע רחב (מול בזאר שטראוס).

'סיטי שופ' - נפתחה לפני כארבעה חודשים, חנות מוצלחת שמאגדת בתוכה מגוון רחב של אלפי פריטים לבית, מוצרי גן וריהוט במחירים שווים.

מאפיית מנחת עדן - מאפייה חדשה וממכרת של לחמים, עוגות, בורקסים ודברי מאפה רבים.

קניון נעימי בבית שמש

מכון כושר סטודיו מטי -  הרחיב את פעילותו הענפה לקומה נוספת כקומפלקס ברמה גבוהה ובכך הפך למכון כושר הגדול ביותר בעיר. במכון נערכים מאות שיעורים זומבה, פילטיס, עיצוב הגוף ועוד. המכון נותן מענה לכלל המגזרים. הבשורה הגדולה שאין צורך להתחייבות שנתית, ניתן להירשם לחוגים מבלי להתחייב מראש. המכון פועל מהשעה 06:30 - 23:00 בכל יום, פתוח גם בימי שישי עד כניסת השבת ובמוצ"ש שעה לאחר יציאת השבת.

קופ"ח מאוחדת - מזה כחודשיים הרחיבה את פעילותה ללקוחות הקופה עד השעה 23:30 בכל יום, תוך דגש של שלוחת ביה"ח שערי צדק במענה לפריון נשים.

ביה"ס 'ברלינגטון' - רשת בתי ספר ללימוד אנגלית בשיטה מהירה וייחודית יפתח בשבועות הקרובים בקומת המשרדים בבניין A.

משרד רו"ח משה משה המצויין והזמין לתושבי העיר

מרקוביץ-כהן - תיפתח שלוחה בשבועות הקרובים . המשרד נחשב בין המשרדים הטובים בארץ לראיית חשבון.

שטיפת מכוניות - באי הקניון נהנים משטיפת המכוניות בקניון, שמים את הרכב בשטיפה ובזמן שעורכים קניות מקבלים את הרכב שטוף ונקי, במהירות ומקצועיות ובעיקר במחיר אטרקטיבי וחוויית קניות מקיפה.

כחלק מעידוד ופרגון ללקוחות הקניון נערכת הגרלה אחת לכמה חודשים בין הלקוחות. בימים אלו לקוחות הקניון מוזמנים להשתתף בהגרלה, הפעם ייהנו הזוכים מ- 15 מוצרי חשמל אטרקטיביים. תיבת ההגרלה ממוקמת בסניף הסופר פארם - כולם מוזמנים!

מיקי נעימי: "המזרקה הממוקמת במתחם הפתוח בקניון תהפוך למזרקה מעניינת וחדשנית בשילוב תאורה ומוסיקה בהשקעה של חצי מיליון ₪."

עצה ניהולית להצלחה?

כרמית: "לפני ההגדרה שלך כמנהל/ת רצוי ללמוד ולעשות את כל התפקידים בעסק שלך, חשוב לדעת ולבצע כל משימה בעסק מהפשוטה ועד למורכבת ביותר עניין שיהווה בסיס טוב בהמשך הדרך."

מיקי וכרמית מנהלים את העסקים ביחד כשותפים מלאים לכל דבר ועניין הם נשאלו על חלוקת התפקידים ביניהם?

מיקי הוא איש נדל"ן שניחן בכושר זיהוי פוטנציאל עסקי ומימושו על הצד הטוב ביותר (כפי שהוכח). כרמית, היא אשת הכספים והחוזים שמנהלת את נושא הכספים ביד רמה. מסתבר שהחיבור ביניהם מוצלח מאוד!

לשאלה כיצד מתקבלות ההחלטות בחברה? נאמר: "תלוי בנושא. החלטות מתקבלות בכל רגע וזמן נתון. ניתן לומר שאחרי שנים רבות של עבודה משותפת כיוון החשיבה של שנינו הפך מאוד דומה ועולה בקנה אחד."

קניון נעימי המתוכנן בנתניה

כיצד נעשית ההפרדה בין חיי משפחה לעבודה אינטנסיבית משותפת?

"די בקלות. אחרי יום עבודה אינטנסיבי ביותר, מה יותר קל לשים את העסקים בצד ולהתרכז במשפחה ובדברים החשובים ביותר?!"

אציין כי כרמית נחשבת ל'אימא אווזה', היא מגיעה לעבודה בכל יום אולם בשעה היעודה שהקציבה לעצמה היא מניחה הכל וחוזרת לביתה לקבל את שתי בנותיה המתבגרות והופכת לאימא במשרה מלאה. מסתבר, שעם כל העומס בעבודה והפרויקטים הרבים בהם הם עסוקים היא לא עושה לעצמה הנחות מחשיבה עצמה לפני הכל  - אימא.

עם ריבוי קניונים בעיר כיצד משפיעה התחרות העסקית?

"ישנה תחרות רבה. זה לא סוד כי הרבה שטחי מסחר זמינים בכל העיר במיקומים טובים יותר וטובים פחות. נוכח העובדה שקניון נעימי ממוקם במרכז העיר מאפשר לתושבים וללקוחות האזור לפקוד אותו ביתר קלות ובנוחיות כיתרון משמעותי. המשרדים הרבים והמרפאות ממוקמים מעל השטח המסחרי בקניון נעימי המהווים חלק משמעותי חשוב ומסייעים להצלחתו כשירות לציבור."

ובכל זאת, התחרות בין הקניונים רבה ונדמה כי כל הנהלת הקניון עסוקה בניסיון לבדל ולייחד את הקניון כמשמעותי ביותר?

"בקניון נעימי העסקים המצוינים מייחדים אותו. המיקום מרכזי, חניון מרווח, משרדי עיריית בית שמש, העסקים החזקים והמשמעותיים כמו: 'אושר עד', 'סטודיו מטי', 'מקס סטוק', קופת חולים מאוחדת, 'קופיקס', בזאר שטראוס, סניף הסופר פארם ועוד רבים וטובים, מביאים בפועל אלפי אנשים מרוצים מידי יום. אנחנו שמחים לשמוע מתושבי העיר על כך שהם נהנים מתמהיל נכון של החנויות בקניון בנוסף, התגובות המצוינות בדף הפייסבוק של נעימי מוכיחות כי העסקים טובים במחירים שווים ובעיקר כעסקים בעלי תודעת שירות גבוהה. מבחינתנו זו האינדיקציה הטובה ביותר אשר עולה מרמת השטח!!"

כרמית, מהן החוזקות של מיקי כאיש עסקים?

"מיקי ניחן בשלווה ובקור רוח. איש עסקים חושב, בעל חזון, וביצועיסט. מעבר לכך, הוא נחשב לאיש צנוע מאוד, מדבר בגובה העיניים ואהוב על השוכרים ו.. עליי."

מיקי, מהן החוזקות של כרמית כשותפה מלאה בעסקים?

"כדי להצליח צריך שותפים טובים ומוכשרים. שותף טוב יוצר שקט ומסייע להתקדם ולקדם את העסק. כרמית אשת עסקים ממולחת ועם זאת טובת לב. ובכך היא מבצעת את החלק שלה על הצד הטוב ביותר. אני מודה לה על העובדה שיש לי עם מי להתייעץ. זו דוגמא טובה לזוגות אחרים שיכולים ביחד להצליח."

קניון נעימי החדש בנתניה

היכן תהיו בעוד 10 שנים?

"החברה מתעסקת בנדל"ן בבית שמש, הר טוב ובנתניה. אנחנו מאד אוהבים ובמה שאנו עוסקים מקדמים ומפתחים. 10 שנים בעסקים נחשבים לנצח. בשלב זה נוכל לספר כי בחודשים הקרובים  נחווה את פתיחת קניון נעימי בנתניה. קניון במיקום מעולה צמוד לאצטדיון הכדורגל החדש בנתניה. יהיו בו עסקים טובים, מכון כושר, מעונות ילדים (כיאה לשכונה צעירה ומתפתחת),  משרדי חברות מובילות במשק, מרפאות מקצועיות, חנויות מותגים ועוד."

מיקי וכרמית מתייחסים לעובדי החברה כמו בני משפחה. כעובדה, צוות העובדים מלווה אותם משך שנים רבות במסירות גדולה (עניין המעיד על יציבות).

ספרו על צוות העובדים בקניון נעימי בית שמש. 

"על צוות העובדים שלנו אפשר לכתוב בהרחבה יתרה ובהערכה רבה וגדולה.

שוקי מנכ"ל קניון בית שמש איש מאוד חכם, חרוץ ואכפתי. הוא עובד בשיתוף פעולה מלא עם הסוחרים בקניון, מסייע להם ככל שניתן ואף מעבר לכך, לכן הוא מאוד מוערך על ידם.

חגית, רויטל ואתי נהדרות כל אחת בתחום אחריותה. אנו מרגישים כי הן אוהבות את העבודה,  משקיעות מחשבה ובעלות אנרגיה טובה בכל דבר שהן עושות. תענוג אמתי עבורנו ועבור כל מי שנמצא איתן בקשרי עבודה ובכלל."

מה אתם מאחלים לעצמכם ולתושבי העיר ומטה יהודה?

"מאחלים לבעלי העסקים בקניון לשגשג ולהגשים את השאיפות העסקיות שלהם.

לתושבי העיר ומטה יהודה נאחל חג רגוע, שליו ומשפחתי - חג פסח כשר ושמח!

לעצמנו נאחל להמשיך לפתח, להיות ולראות את העסקים בקניון משגשגים ומרוצים מאחר שההצלחה שלהם הינה משותפת לכולנו.

אנו מזמינים את כולם להתעדכן בדף הפייסבוק של קניון נעימי במבצעים, אירועים ובחדשות המעניינות. חג חירות שמח לכולם!!"

משהו אישי,

את כרמית נעימי אני מכירה ברמה האישית מצמתים שונים ומראיון שערכתי אתה לפני כשלוש שנים. נשא חן בעיני שכאשת עסקים ממולחת כפי שהגדיר אותה מיקי וכך גם נתפסת בקרב הקהילה העסקית, היא מגדירה את עצמה בראש ובראשונה - אימא! לפני כחודש נחגג בכל העולם יום האישה הבינלאומי ושוב הוכח כי נשים יכולות להיות גם נשות עסקים מוצלחות וגם אימהות סופר על. שאפו!

אין ספק, כי מיקי כמו מיקי מדבר מעט ועושה הרבה - שילוב מנצח. חג חירות שמח ומואר!