"תחרות למציאת שיטת ממשל בינלאומית חדשה שתהיה מותאמת לאתגרים של המאה ה-21", זו שם היוזמה של המיליארדר השוודי לאסלו סזומבטפלבי. הפרס: חמישה מיליון דולר.

איפה האו"ם בתמונה? לאסלו החליט שלא לערב אותו. לטענתו הארגון אינו רלוונטי להתמודדות עם הבעיות הגלובליות המחמירות של ימינו. ואכן הבעיות הגלובליות מחמירות. ראש סוכנות הסיוע של האו"ם, סטפן אובריין, הזהיר כי "יותר מעשרים מיליון בני אדם נמצאים בסכנת רעב, וכדי למנוע קטסטרופה נדרשת הקצאה מיידית של 4.4 מיליארד דולר".

כפי הנראה האו"ם זולל מיליארדי דולרים וללא תוצאות. במקום לקדם בניית מערכות איסוף והובלה של מזון שנזרק מדי שנה ובכך לשים קץ לרעב העולמי, הוא מייצר הודעות לעיתונות וצילומים מזעזעים של ילדים רעבים.

"כל העולם משפחה אחת"

עוד מימי בראשית נאמר כי "יצר לב האדם רע מנעוריו" (בראשית ח', כ"א), זהו שורש כל הבעיות. הטבע האגואיסטי שלנו גדַל לממדים עצומים כך שהפסקנו להרגיש את הזולת, גם אם הוא חלש ורעב. פרופ' דניס גאבור, זוכה פרס נובל לפיזיקה כתב בשנת 1964: "עד כה האדם ניצב כנגד הטבע, אך מעתה יתייצב כנגד הטבע שלו עצמו". חמישים שנה לאחר מכן אנחנו עדיין מתקשים לקבל את הפשטות שבמילים הללו: אנחנו יצורים אגואיסטיים מטבענו, אנוכיים מן היסוד.

לפני כשמונים שנה כתב "בעל הסולם", הרב יהודה אשלג: "כל העולם נחשבים לציבור אחד ולחברה אחת", "טובתו ורעתו של כל יחיד בעולם תלוי ומדוד במידת טובת היחידים שבעולם כולו" ("כתבי בעל הסולם"). בעל הסולם הדגיש כי רק מעשים או לפחות ניסיונות לפעול מתוך חיבור ודאגה לזולת, יקלו מיד על המצב ויקדמו את האנושות לעבר עתיד טוב יותר.

אחדות על פני פירוד

היהודים הם הראשונים שהיו מודעים לכוח הטמון באחדות, והם האומה היחידה ששרדה מאז הזמנים העתיקים. אין פלא אפוא שאינספור מלומדים, פילוסופים ומדענים, בין אם הם אוהבי יהודים או שונאי יהודים, תהו על אודות נצחיותו של העם היהודי.

סוד נצחיותו של העם היהודי זו האחדות. אוסף של אנשים זרים, בני שבטים ותרבויות שונות, שהתלכדו סביב האידאה של אברהם אבינו בבבל העתיקה לפני כ-3,800 שנה. על פני התפרצות טבעית של אגואיזם, של ריחוק ושנאה הדדית, אברהם לימד אותם איך לכסות את פשעי השנאה באהבה.

האחדות ואהבת האחים היו החוסן הפנימי שלהם, אותו כוח רדום של קשר נושן היה חזק מספיק כדי לשמר את קיומה של האומה הישראלית.

גן עדן עלי אדמות

ההוכחה ההיסטורית הזאת, היא המפתח לפתרון בעיות העולם היום. אל מול כל המשברים ששורשם אגואיסטי בלבד, כמו: רעב עולמי, טרור קיצוני, התחממות גלובלית מואצת, זיהום של משאבי טבע ועוד, יש לתת מקום נכבד לחכמת החיבור בין בני האדם.

זאת גם התוכנית בעבור לאסלו סזומבטפלבי, להשקיע כל סנט בקמפיין תקשורתי ענק לשינוי התודעה, מלווה בתהליכי חינוך ושינוי חברתי, מתוך מטרה להעלות את המודעות העולמית לבניית מערכות קשרים יפות ומתוקנות בין בני האדם.

המודעות לחכמת החיבור תוביל לאיזון בין כל כוחות הטבע, החיובים והשליליים כאחד. חכמת החיבור או בשמה הפופולרי חכמת הקבלה, החלה כבר להתגלות, בידי היהודים קיימת השיטה לתיעול האגואיזם הפראי בעולמנו לגן עדן עלי אדמות.

 

 

 

הרב ד"ר מיכאל לייטמן עומד בראש תנועת קבלה לעם העולמית, ומעניק מדי יום שיעורי קבלה המשודרים בערוץ 66 ב-HOT ובאתר האינטרנט.

הרצאות מבוא בחכמת הקבלה מתקיימות בכל רחבי ישראל, ללא כל עלות. לפרטים נוספים חייגו: 1-700-509-209