ראש העיר משה אבוטבול: "מארבעת הבנים בחג הפסח עלינו ללמוד כי כל הילדים שווים, צריך רק לדעת לדבר לכל ילד בשפתו" , סגן ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנס"ים שמואל גרינברג: "יש ילדים עם פוטנציאל גדול, צריך לדעת רק להתמודד נכון עם הכלים והאפשרויות, ואת זה המרכז החדש מוביל"

אמש התקיים במרכז הקהילתי גוונים טקס השקה לקשת – המרכז להתפתחות הילד במרכז קהילתי גוונים. ביום שני השבוע, נחנך בשעה טובה המרכז הקהילתי להתפחות הילד 'קשת', מיזם ייחודי שהוקם מתוך שיתוף פעולה בין עיריית בית שמש, החברה למתנ"סים בית שמש ובתמיכה של המוסד לביטוח לאומי, שמטרתו לאפשר טיפול פרטני ומקצועי בתוך הקהילה.

את הטקס הנחה איתי צוברי מנהל תוכנית 360 בבית שמש, שמלווה את המרכז בפתח דבריו אמר ברך את השותפים ועמד על החשיבות של שיתוף הפעולה בין כל הגופים שהתאחדו מתוך מטרה לקיים מרכז התפתחותי המגדיר סטנדרטים חדשים בתחום.ראשון הדוברים היה עמית קדמון מנהל החברה למתנ"סים בבית שמש, שהדגיש בדבריו את הצורך לתת את הטיפול בתוך הקהילה, וחשיבות השילוב שמאפשר הקניית כלים  נכון בראוי. בדבריו שיבח את העשייה של מנהלת המרכז הקהילתי גוונים גב' יהודית לוברבוים שהייתה הרוח החיה במיזם החדש ואת מנהלת תחום גיל רך גב' אביטל מוסיוף שקד וגב' ריקי לוי מנהלת המרכז להתפתחות הילד.

ראש העיר משה אבוטבול הודה בראשית דבריו לסגנו שמואל גרינברג יו"ר החברה למתנ"סים, מוסד לביטוח לאומי, ולכל האגפים בעירייה השותפים להקמת המרכז, באומרו כי בית שמש התברכה  באנשים עם חזון. "זו פעילות חשוב שאין כמותה, ויש כאן גם אמירה ברורה לציבור ההורים בבית שמש שמתמודדים עם קשיים שעליהם לדעת כי הם לא לבד במערכה, אלא בית שמש כעיר וכקהילה נמצאת עמם, ויש רצון אמיתי להקל מעליהם את המעמסה".ראש העיר גם אמר בתוך דבריו כי נמצאים אנו סמוך לחג הפסח, ואמר: "בפסח לומדים אנו שצריך להתייחס גם לילדי שלא יודע לשאול וגם לילד התם, כל הילדים האלו הם שווים זכויות כמו הילד החכם, והלימוד הזה צריך ללוות אותנו לכל אורך השנה, ולכך זה כבוד לבית שמש שהוקם כאן מרכז שכזה, מרכז שנותן מענה לכל הילדים שצריכים עזרה וקידום, ויחד עם הצוות הנפלא, ההורים והילדים ייראו ברכה ותועלת מרובה".

סגן ראש העיר שמואל גרינברג אמר: "חג הפסח הוא חג הגאולה, ועבור הילדים הרבים שייעזרו במרכז 'קשת' זו גאולה פרטית, כי יש ילדים עם פוטנציאל גדול, צריך לדעת רק להתמודד נכון עם הכלים והאפשרויות, והצוות המיוחד של המרכז יודע לעשות זאת עם כשרון רב ועם מסירות ולב".אחרון הדוברים היה שמואל ווינגלס מנהל הקרן לפיתוח שירותים לנכים במוסד לביטוח לאומי, שאמר בדבריו כי הוא נרגש כל פעם מחדש לבקר בבית שמש, שכן בית שמש של היום לא העיר של מחר, יש כאן עיר עם התפתחות מואצת, שכונות מתאכלסות במהירות, ולכן זו שמחה גדולה עבורנו להיות שותפים במיזמים חשובים שכאלו שיביאו רווחה לילדי העיר. בתוך דבריו סיפר וויסגלס כי הקרן שתחת ניהולה השקיעה בבית שמש בשנים האחרונות קרוב ל-20 מיליון שקלים, והיד עוד נטויה.

את דבר ההורים הביאה אמא לילדה שמטופל ע"י המרכז, ואמרה כי עבור ציבור ההורים מרכז כמו 'קשת' זה הצלה של ממש, הילדים חווים בעיות והתמודדויות, וכאשר יש מרכז שכזה, מרכז שמוקם ליד הבית מבחינה פיזית וגם מבחינה רעיונית, יש בכך ברכה כפולה, והדבר המשמעותי ביותר, הוא עניין השילוב והטיפול בתוך הקהילה. שעוטף ומחבק את המשפחה ומבין את צרכיה. בין לבין ריגשה מקהלת ילדי המרכז הקהילתי בגוונים, המשלבת בתוכה את ילדי קשת. עם תום מסכת הנאומים והברכות, יצאו המכובדים לחנוך את המרכז החדש שהוקם בקומה ה-2 של המרכז הקהילתי גוונים, ולאחר גזירת הסרט בפתח המתחם, ראו מקרוב את חדרי הטיפול המקצועיים והמזמינים.

בטקס השתתפו עוד מלבד הנואמים, גם חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הבריאות ישראל סילברסטין, מנהל אגף החינוך יוחנן קרשנבוים, נציגי קופות החולים, נציגי המרכזים  הקהילתיים הנוספים בעיר, הורים לילדים ועוד.