ביום רביעי הקרוב יתקיים יום האישה הבינלאומי, 'חיבורים' הינו ערב מכונן לנשות העיר מכלל המגזרים שנבנה והותאם במיוחד עבור הנשים בו תהיה הזדמנות להכיר, לשמוע ולהיחשף לעשייה רחבת ההיקף של נשות העיר.

בחלק האמנותי יופיעו בשירה מחברת שתי זמרות מקצועיות - אפרת זהבי וציביה ענת הירש, האחת קיבוצניקית מקיבוץ צרעה והשנייה בעלת תשובה מרמב"ש, שתי יוצרות מופלאות שהתחברו יחד  במסגרת 'דיאלוג מוסיקלי' אותו הגתה, יזמה ומנחה בפועל אילנה ברוך דוקטורנטית באוניברסיטת בר אילן ותושבת בית שמש המטפלת במוסיקה, מדריכה ומרצה בתכניות הכשרה למטפלים במוזיקה ובעלת קליניקה פרטית. 

דיאלוג מוסיקלי הינו פרויקט  המאפשר הזדמנות ליצור ולהתחבר יחד - נשים חרדיות, דתיות וחילוניות בבית שמש בין קבוצות הנמצאות בקונפליקט.

ציביה ענת הירש - בעלת תשובה, אמנית, ציירת וצלמת : "האהבה לשירה ולבמה התעוררו ביתר שאת בשנים האחרונות מאז הוציאה דיסק ראשון ובימים אלו עובדת על דיסק חדש. חולמת להקים בעיר מעין בית מדרש מוסיקלי."

בשנה שעברה לקחה חלק 'בדיאלוג מוסיקלי' ביחד עם משתתפות רבות, "המוזיקה מגשרת בין פערים חברתיים ופותחת את הלב גם כאשר יש שוני. את אפרת זהבי שותפתי המוזיקלית הכרתי לפני הפרויקט כאשר כל אחת מאתנו עבדה על אלבום בכורה והפכנו לחברות הכי טובות. אנחנו לכאורה מעולמות שונים, אך עם רקע דומה והמוזיקה מחברת ביננו בלב, בנפש וביצירה משותפת."

אפרת זהבי - חברת קיבוץ צרעה, מוזיקאית, זמרת, מלחינה, מתקשרת, מלמדת ריפוי באמצעות שירה, מפתחת שיטת העצמה לגיל הרך באמצעות מוסיקה. "החיבור עם ציביה פשוט מדהים מעבר להיותנו מוזיקאיות יש בינינו חברות גדולה, עד כדי כך שביתי בת ה- 12 תעבור אצלה שבת ביחד עם ילדיה כי אהיה מחוץ לעיר. חיבורים היא מילה כל כך רחבה."

אילנה ברוך: "הדיאלוג המוסיקלי כל כך עובד אני שמחה שהצלחנו באמצעות מוסיקה להכיר נשים רבות ממגזרים שונים ולהבין שהמחבר עולה על המפריד."

בסיום הערב תופיע יעל אדרי, מורה ומדריכה מוסמכת לריקודי בטן ומחול המזרחי. בוגרת סמינר הקיבוצים ושלוחת וינגייט באוניברסיטה העברית ירושלים. יעל משמשת כמורה לריקוד בבית שמש ובירושלים, תחת ידה עברו מאות נשים שבאות ללמוד אצלה בשמחה.

"אני מתרגשת לקראת ערב חיבורים, ערב שמחבר בין עשייה של נשים מתחומים שונים תחת קורת גג אחת וביחוד ביום האישה הבינלאומי, יהיה מקסים."

יום האישה הבינלאומי, יום רביעי, 08.03, אודיטוריום ברנקו וייס, החל מהשעה 18:30.

מחכים לכן באהבה!