בימי הפורים היא מאפרת בעיקר בני נוער שאוהבים להתחפש לדמויות מעניינות ומאתגרות. ראיון עם צבע.

לאה, בת 24, נמצאת בזוגיות מזה שלוש שנים עם גולן עוזרי, תושב העיר. לאה היא בתם של יפה, מזכירה בעיריית בית שמש ואבי, שותף במוניות 'אביב' בעיר.

ללאה שבעה אחים: יעקב, נהג אוטובוס בחברת 'האחים דדון', אסתר, מתמחה במשרד עו"ד בי-ם, מרים, סייעת בגן ילדים בעיר, דוד חייל, שמעון מתגייס בקרוב לצה"ל ויהונתן תלמיד בתיכון 'ברנקו וייס'.

איך הגעת לעולם האיפור המקצועי?

"מגיל קטן אהבתי את תחום האיפור ושאפתי לאפר כלות ונשים. בגיל 17 סיימתי את לימודי התיכון בבית הספר 'פירסט', והלכתי ללמוד איפור מקצועי בביה"ס לאיפור, 'איל מקיאג' '. במסגרת הלימודים, למדתי איפור ערב הכולל איפור לכלות ואיפור במה שכולל איפור עבור תצוגות אופנה, קליפים למיניהם ועוד. בתקופת הלימודים הבאתי את האהבה לאיפור לידי ביטוי והגשמה".

האם במסגרת לימודי הקורס למדת גם איפור אפקטים מיוחדים?

"לא, את האפקטים למדתי בכוחות עצמי מצפייה בסרטונים באינטרנט. אני יכולה להתבונן בכל ציור של איפור ולדעת לבצע אותו מצפייה בלבד, אני פשוט יודעת לצייר וזה מקל עליי בציור ואיפור הדמויות על הפנים שמולי. אני זוכרת את עצמי מציירת עוד בהיותי ילדה קטנה".

מה עשית לאחר סיום הקורס, והיכן את עובדת כיום?

"לאחר סיום הלימודים בקורס האיפור חשבתי גם על תחום בניית הציפורניים,   זה תחום שגם אותו אני מאוד אוהבת, והלכתי ללמוד בקורס לבניית ציפורניים במכון היופי של אביבה פרץ בעיר. לאחר מכן, עבדתי במשך תקופה במכון הספא בקניון 'ביג פאשן' בבניית ציפורניים ללקוחות. כיום אני עובדת בקניון 'נעימי' בחנות 'קניון הממתקים'. אני עובדת שם כסגנית מנהל ובמקביל אני עובדת מהבית כמאפרת ובונה ציפורניים".

 האם במסגרת העבודה כמאפרת מקצועית, השתתפת בהפקות אופנה?

"השתתפתי בהפקה מקומית לאיפור ערב וכלות עם מעצב השיער, איציק יצחקוב. איפרתי להפקה של מעצב השיער נתי סבג, תושב העיר לשעבר שעובד בתל אביב. איפרתי גם שתי דוגמניות של סוכן הדוגמניות רוברטו בן שושן, עבור בוק מקצועי שהפיק להן".

העלית בדף הפייסבוק שלך תמונה שלך מאופרת על ידי המאפרת אורטל מושקרי מהעיר, האם יצא לכן לעבוד יחד?

"אני ואורטל חברות מאוד טובות אבל עדיין לא עבדנו יחד. כשבא לי להתפנק ולא לאפר את עצמי אורטל מושקרי, היא המאפרת היחידה שאני נותנת לה לאפר אותי. זה היה מיוחד מאוד אני מאוד אוהבת את אורטל, והיא מאפרת מדהימה".

מה התוכניות שלך לעתיד כמאפרת?

"אני שואפת להקים עסק גדול, שיכלול את העבודה שלי כמאפרת וכבונה  ציפורניים".

את מאפרת בפורים לקוחות עם איפור אפקטים מיוחדים, מגיעים אלייך הביתה גם ילדים קטנים בליווי ההורים?

"כן, יש ילדים שבאים עם ההורים לאיפור עבור גן הילדים, או לבתי הספר. בגדול האימהות מאפרות את הילדים לבד וישנם ילדים גם שלא כל כך אוהבים להתאפר ואפילו מתנגדים לכך. מי שמגיע אליי בעיקר אלו בני הנוער עבור מסיבות הפורים שונות".

איזה איפור הלקוחות מבקשים במיוחד, מה הכי פופולרי?

"הלקוחות מבקשים ממני הכי הרבה לאפר אותם לתחפושות של שלדים ושל זומבים. עבורי האפקטים הללו הם הכי קלים בעולם ובא לי שמישהו יאתגר אותי ויבקש משהו קשה ומסובך שאעשה בציור אפקטים. בשנה שעברה איפרתי את אלעד לוי, אושיית פייסבוק ושדרן בתחנת רדיו איפרתי אותו ובחורה נוספת שהגיעה אתו, איפרתי אותו לדמות של נחש. זה רעיון שהוא הביא אתו וביקש ממני לבצע וזה היה מאוד מאתגר עבורי.

זוגות באים יחד לאיפור ויש בזה מגוון אפשרויות גדול עם תוצאות מקסימות, כמו נסיכה ופיראט ועוד. איפרתי גברים בדמויות קומיקס ולאחר פרסום תמונות הקומיקס יצרה איתי קשר מפיקת אופנה וביקשה שאאפר דוגמנים בדמויות עבור הפקת חליפות חתן שהפיקה. כשנקבתי בסכום הכסף שאני מבקשת היא טענה שזה יקר, לאחר תקופה ראיתי את האיפור שלי את הרעיון שלי מיושם על ידי אותה בחורה שפנתה למאפרת אחרת, כלומר היא לקחה ממני את הרעיון וגם זה קורה ומאוד נפוץ בתחום. זה ריגש אותי שמישהו לקח ממני השראה. אני אוהבת לגוון, לחדש ולשכלל את איפור האפקטים שלי".

איפרת באופן מדויק את הדמות של המכשפה מסיפור שלגיה, יש סיפור מאחורי התמונה?

"במסגרת הלימודים בקורס של האיפור המקצועי 'באיל מקיאג' ', ביקשו מאתנו, להגיע לשיעור עם איפור אפקטים מיוחד של דמות מתוך הסרטים המצוירים. גלשתי באינסטגרם וראיתי את הדמות הזו ואמרתי לעצמי שאני חייבת לעשות את האיפור הזה. ישבתי בבית והתחלתי לאפר את עצמי בתמונה, זו אני מצד שמאל כשמצד ימין הציור המקורי. קיבלתי תגובות מאוד מפרגנות על האיפור הזה. בלימודים עצמם, איפרתי את אחותי מרים בדמות של המכשפה מסיפור שלגיה, כשהיא מחזיקה את התפוח".

 האם את חולמת לאפר משהי מפורסמת?

"לא אין לי חלום שכזה, וזאת מכיוון שעבורי כל אישה היא מיוחדת וכל לקוחה שמגיעה אליי מגשימה עבורי חלום ילדות שהתגשם - והוא לאפר באופן מקצועי. שיהיה המשך חודש אדר נעים, ופורים שמח".

 חודש אדר שמח ומבדח.