מאירה ערב, 41, רווקה ואם לילד. נולדה וגדלה בבית שמש. משפחת ערב, היא משפחה וותיקה ומוכרת בעיר. מאירה למדה בתיכון "שייבר". לאחר השחרור מהצבא, מאירה למדה במשך תקופה, בחוג של המאסטר, אלי איבגי, קונג פו והגנה עצמית. מאוחר יותר למדה באוניברסיטה קרימינולוגיה. לאחר לימודיה טסה לארה"ב, ושהתה שם במשך מספר שנים.

"התקופה בארה"ב, הייתה תקופה נהדרת. טיילתי, ביליתי ונהניתי שם מאוד", היא מספרת. הגעגועים לארץ ולבני המשפחה החזירו את מאירה לארץ ולעיר בית שמש. מאירה עובדת למחייתה כשיננית ומנהלת מרפאת שיניים, והיא גם קונדיטורית ושפית מדופלמת שמעבירה סדנאות בתחום. השילוב בין שני המקצועות בהם היא עוסקת מעניין ומאתגר, כל אחד מהם, בפני עצמו.

מתי התחלת לעבוד כשיננית, והיכן את עובדת?

"התחלתי לעבוד במקצוע בגיל 23 . אני כבר 18 שנים בתחום. אני עובדת במרפאת שיניים בבאר שבע. במרפאת מומחים שנקראת 'עדי דנט'. זאת מרפאה עם צוות של אנשים מדהימים, ורופאים מקצועיים מאוד".

מה הכי מספק אותך בעבודה שלך כשיננית?

"אני מאוד אוהבת את עבודתי. אני מתעוררת כל בוקר בחיוך ובאנרגיה מחודשת. הדגש שלי ושל כל הצוות במרפאה, והדבר שהכי מעניק לנו סיפוק הוא להעניק למטופלים בתוצאה הסופיות שיניים בריאות וחזקות להמשך חייהם. למי שיש בעיות שדורשות טיפול מורכב, זה כמובן פוגע באיכות החיים והאפשרות שהם יוכלו בסופו של דבר לחייך, ולאכול – פעולות שהן לכאורה פשוטות ומובנות מאליהן, ועבור מי שיש לו בעיות רציניות בשיניים הן לא. האפשרות להעניק להם את זה, היא סיפוק עצום".

איך הגעת ללמוד את מקצוע הקונדיטוריה, והיכן למדת?

"הנושא של אפיה ובישול מושרש אצלנו במשפחה. תמיד אהבתי את התחום הזה ואת היצירתיות האין סופית שקיימת בו. למדתי את המקצוע בבית הספר של "אסטלה" – זה בית ספר ידוע ומוביל מאוד בתחום. במסגרת הלימודים עברתי השתלמויות בארץ ובחו"ל אצל טובי הקונדיטורים. אני אוהבת במיוחד להכין עוגות ג'לי ועוגות ראווה שהן ייחודיות ומדהימות ביופיין. את אומנות הכנת הג'לי למדתי בקולורדו שבארה"ב אצל הקונדיטורית המדופלמת – מריה אספינוזה. היא אישה מיוחדת ובעלת אישיות מדהימה".

מה את עושה בימים אלה? עדיין מקיימת סדנאות?

"ילדתי לפני ארבעה חודשים בלבד. תינוק מקסים. שמו איתמר יוסף. אני עובדת במרפאת השיניים ומנהלת אותה כיום ובשאר הזמן מקדישה את כולי לאיתמר יוסף המתוק. שום דבר בעולם לא משתווה לחווית האמהות. כשהוא יגדל מעט ויכנס למסגרת, אני אחזור להעביר סדנאות בתחום הקונדיטוריה".

איך מגיבים אנשים ששומעים שאת שיננית וקונדיטורית?

"הרבה פעמים אנשים ברגע הראשון מרימים גבה רפואת שיניים ומתוקים?  לפעמים זה משעשע מאוד. מי ששומר היטב על השיניים, יכול לפעמים להרשות לעצמו גם מתוקים, במידה כמובן. אני ממש מאוהבת בשני המקצועות שלי ושמחה שאני עוסקת בהם. העבודה במרפאת השיניים מאתגרת ומספקת, וכמו כן העבודה כקונדיטורית שהיא עבודה פשוט מתוקה".

שבת של שלום ומתיקות.