בתאריך 14 בפברואר מצוין במדינות רבות ברחבי העולם - חג אהבה. ברובן של המדינות החג הוא אינו נחשב ליום חג רשמי. גם בישראל החג נחוג בצורה בלתי רשמית כיום האהבה, וזאת בנוסף לחגיגות יום האהבה העברי, המצוין

בט"ו באב.

מהו מקור חג האהבה - הוולנטין דיי:

וולנטיין החל כיום ציון נוצרי, לזכרם של שלושה קדושים לנצרות. אחד מהם היה ולנטיין שהוצא להורג בתקופת הקיסר קלאודיוס השני, עקב רדיפה דתית. ולנטיין שהיה כלוא בבית הסוהר, התיידד עם בתו של אחד הסוהרים. לפי מקורות הנצרות ולנטיין ריפא את הנערה מעיוורון, ולפני מותו השאיר לה מכתב וחתם עליו: "שלך ולנטינוס".

המעשה הותיר בקרב המאמינים רושם רומנטי עז, ובעקבותיו הוכרז יום חג האהבה שנחגג מאז, ועד היום. באחד ממנהגי היום המתקיים בבתי ספר הנוצרים, התלמידים שולחים זה לזה באופן אנונימי, פתקים עם מסרים חיוביים.

בכל רחבי העולם ובארץ, נמכרים בבתי העסק מתנות מיוחדות, ממתקים ובלונים לרגל יום האהבה.

יצאנו לבדוק מה מסמל יום האהבה עבור מספר נשים בעיר, וכיצד הן מתכוונות לחגוג אותו:

רותי ביטון אדרי – מנהלת מדור ההסעות בעירית בית שמש

רותי גרושה, אם לשלוש בנות וסבתא לשישה נכדים.

"עבורי האהבה היא מכלול רגשות. האהבה קשורה לתחושת חיבה עזה ועמוקה כלפיי אנשים בכלל, ובני משפחה בפרט, כלפיי בעלי חיים, ואף כלפיי חפצים וכלפיי מקום העבודה.

אהבה מתבטאת בגעגוע, דאגה ורצון להיות בקרבה צמוד למושא האהבה. אהבה אף אחראית לתחושת הפרפרים בבטן. אהבה אצלי מגיעה יחד עם נתינה עצומה ומכל הלב.

ביום האהבה השנה, אני מתכוונת לצאת למסעדה טובה עם אדם קרוב ללבי".

רחלי הלל – ספרית

רחלי גרושה, אם לבת ובן, ובת נוספת בדרך.

"עבורי אהבה היא ילדיי והמשפחה הקרובה, שהם הכי יקרים לי בעולם. הערב אני מזמינה את המשפחה והחברות לארוחה חמה, ביתית וטעימה. אני מקווה שאמצא בעתיד הקרוב, אהבת אמת".

יעל אדרי – מורה לריקודי בטן ועובדת בבית הקשי

נשואה ואם לארבעה ילדים.

"יום האהבה מסמל עבורי: נתינה, מסירות, הערכה, הוקרה, שיתוף. אהבה עבורי זה לצעוד יד ביד כשקל וקשה כאחד. אני יכולה לומר בפה מלא שבנשואים שלי - זכיתי בזה.

היום אני מתכוונת לחגוג בחפלה, עם אסי חסקל רקדן בטן מוכשר ומוכר מאוד. זה יתקיים בראשון לציון במסעדה, זה אירוע שמפיקה לירון מנסורי ויהיה שם כייף אמתי".

רחל בוהדנה – יועצת יופי בסופרפארם בביג

רחל נשואה, אם לארבעה ילדים, וסבתא לשלושה נכדים.

"יום האהבה מתקשר אצלי כמובן לרומנטיקה, לפרחים ולבבות. זה יום יפה כי תמיד טוב להביע את האהבה שהיא דבר נפלא.

היום יתקיים אירוע של האחיין שלי, ואני אחגוג שם עם בעלי , הילדים, וכל המשפחה".

מאיה פרץ – קוסמטיקאית פרא רפואית:

מאיה נשואה, ואם לשלושה ילדים.

"עבורי אהבה מסמלת את הקרבה הכי גדולה, יחסי שיתוף וחברות קרובים.

אני אחגוג היום בחייק המשפחה הקרובה. עם בעלי והילדים. עבורנו אין צורך ביום אהבה ספציפי בשנה, מכוון שכל השנה צריך להביע רגשות של

אהבה".

 

בכל יום ויום, רצוי שנאמר ליקירנו, כמה אנו אוהבים ומוקירים אותם.

יום אהבה שמח!